Informace o nás

Římskokatolická farnost Štáblovice je součástí opavského děkanátu v ostravsko-opavské diecézi. Farnost se rozkládá na území obcí Štáblovice, Uhlířov a Mikolajice a také k ní patří malá osada Vendelín.

V červenci roku 2008 byl do farnosti po více než 20 létech znovu ustanoven vlastní farář - P. Václav Koloničný. V minulém období  do ní dojížděl kněz z farnosti Hradec nad Moravicí, P. Antonín Kolář.

V červenci roku 2011 přišel do farnosti nový farář, otec Rudolf Friedl, z farnosti Rychvald u Karviné. Otec Václav Koloničný byl ustanoven farářem v Ludgeřovicích.

Farní kostel je zasvěcen svatému Vavřinci, římskému jáhnovi, umučenému v roce 258 upálením na rožni. Obecní kaple v Uhlířově je zasvěcená svatému Antonínovi, v Mikolajicích svatému Floriánovi a na Vendelíně svatému Vendelínovi.